Murowany dom

Podejmujesz decyzję o budowie domu. Wybór projektu to spore wyzwanie. Możesz wybierać przebierać ile dusza zapragnie. Dylemat masz jedynie z jakich materiałów zrealizujesz swoją inwestycję. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, podejmujesz decyzję. Dom będzie murowany, cegła ceramiczna będzie podstawowym materiałem budowlanym na wykonanie wszystkich ścian.

Wybór materiałów prosty, cegła pełna na ściany konstrukcyjne, cegła dziurawka na ścianki działowe. Przyjmujesz rozwiązania z zastosowaniem klasycznej ceramiki, to poczucie bezpieczeństwa i trwałości budowli. Cegła ceramiczna stanowi sprawdzony materiał, stosowany od wieków do wznoszenia budynków. Murowanie ścian zewnętrznych gdzie cegła pełna będzie wykorzystana jako podstawowa, pozwoli na zachowanie odpowiedniej stabilności i wytrzymałości.

Cegła dziurawka w ściankach działowych, zapewni dobrą akustykę i nie będzie zbyt obciążała stropów w przypadku budynku piętrowego. Domy z cegły wypalanej w piecach są ekologiczne, zapewnią zachowanie dobrego mikroklimatu we wnętrzu budynku.